21 grudnia 2015

Maps Speedometer - gdy brakuje ci prędkościomierza


Jeśli korzystasz z Google Maps jako podstawowej nawigacji, na pewno zwróciłeś uwagę na pewien funkcjonalny brak tego programu. Brak prędkościomierza pokazującego realną szybkość pojazdu.

Maps Speedometer naprawia to przeoczenie programistów Google'a.

Maps Speeedometer jest prostą aplikacją, która w postaci półprzezroczystego widżetu wyświetla aktualną prędkość obliczaną na podstawie sygnału GPS.

Widżet można ustawić w dowolnym miejscu ekranu przesuwając go palcem. Jego położenie jest zapamiętywane, więc w zależności od aplikacji, na której ma działać, można go ustawić w każdej aplikacji w innym miejscu. I tu wkradła się najważniejsza informacja - widżet działa na każdej aplikacji, nie tylko nawigacjach. Jeśli więc jesteś pasażerem i chcesz podczas czytania ebooka kontrolować prędkość - włącz Maps Speedometer na czytniku ebooków.

Co jeszcze można ustawić w opcjach?

  • jednostkę prędkości (km/h, mile/h, węzły)
  • rozmiar widżetu
  • jego przezroczystość
  • wymuszenie działania (Use foreground mode) - jeśli widżet samoczynnie znika.

I to właściwie tyle. Apka jest niepozorna, ale przydatna, co mogliście zobaczyć na nagraniu z przejazdu z nawigacją Magic Earth, która wprawdzie ma możliwość wyświetlania aktualnej prędkości, ale tylko kosztem braku wyświetlania odległości do celu (trzeba się przełączać podczas jazdy, co nie jest ani wygodne, ani bezpieczne).

Brakuje mi tu trochę opcji pozwalających na zmianę koloru i kształtu widżetu, tak aby dopasować go do kolorystyki interfejsu aplikacji. Mam nadzieję, że takie funkcjonalności pojawią się w przyszłości.


Ocena:

7/10
W prostocie siła. Jest potencjał rozwojowy.

Link do aplikacji w sklepie Google

Cena w chwili publikacji recenzji: 5,17 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.