10 stycznia 2016

HUD w smartfonie - całkiem fajny gadżet dla kierowców jeżdżących nocą


Coraz popularniejsze stają się w samochodach tzw. HUD-y (Head-Up Displays) - małe przezroczyste ekraniki wyświetlające informacje o systemach bezpieczeństwa oraz komunikaty nawigacji. Dzięki nim kierowca nie jest rozpraszany dodatkowymi źródłami światła w nocy. To jednak dość drogi gadżet, dostępny tylko w nielicznych nowych samochodach.

Można zastąpić to fabryczne rozwiązanie aplikacją na Androida. I dziś właśnie o takim pomocniku kierowcy jeżdżącego nocą.


Specjalnie dla was wybrałem się na odludny parking wieczorową porą z nawigacją posiadającą funkcję HUD. Obraz nie jest super ostry, ale to co trzeba zobaczycie. Oglądać z dźwiękiem :)
Oczywiście nie musicie bazować  na programie nawigacyjnym. W sklepie Google Play jest mnóstwo aplikacji oferujących taką funkcjonalność: od prostego wyświetlania prędkości, po bardziej zaawansowane, płatne i darmowe.
Co sądzicie o takim gadżecie? Używacie? Zamierzacie używać?

Bezpieczeństwo najważniejsze

Pamiętajcie, żeby zaopatrzyć się w podkładkę antypoślizgową - leżący na desce rozdzielczej w jadącym samochodzie telefon może być bardzo niebezpieczny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.