20 września 2016

Google Trips oficjalnie w sklepie Play z paroma nowościami


Do tej pory nową aplikację podróżniczą Googla można było pozyskać tylko z "drugiej ręki", jako plik .apk, Od niedawna jednak Google oficjalnie udostępniło ją w swoim sklepie. Google Trips wzbogaciło się też o kilka drobnych zmian.Na stronie głównej aplikacji pojawiła się informacja o bieżącym położeniu użytkownika. W ustawieniach, na razie dość skromnych, można włączyć/wyłączyć pobieranie informacji o wycieczkach (konkretnie o rezerwacjach hoteli czy biletów lotniczych) z poczty Gmail.

Nowością jest też opcja Day plans (Planowanie dnia), która jest dostępna w niektórych miastach - ale nie we wszystkich - i umożliwia stworzenie planu odwiedzanych miejsc w zależności od tego, ile czasu chcemy poświęcić na zwiedzanie. Google Trips podrzuca kilka swoich propozycji, ale można je edytować poprzez dodanie kolejnych punktów lub stworzyć od podstaw własny plan i go zapisać. Wszystkie punkty wycieczki są ładnie przedstawione na mapie i ułożone w takiej kolejności, by zaliczać je po kolei, bez niepotrzebnego nadkładania drogi.

Całość wygląda bardzo ładnie i działa płynnie.

Dane wycieczki można pobrać do pamięci telefonu, by podczas wycieczki nie zużywać transferu, co w przypadku roamingu jest dość ważne. Aplikacja póki co jest tylko w jednej - angielskiej - wersji językowej.

Ciekawe, jak Google Trips będą się rozwijać i czy na następne wakacje dostaniemy produkt jeszcze bogatszy w funkcje i w polskiej wersji językowej.

Link do aplikacji w sklepie Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.