28 września 2016

Nowości w Maps.me - w tym jedna naprawdę fajna


Użytkownicy Maps.me nie mogą narzekać na nudę - średnio raz na miesiąc-dwa pojawia się aktualizacja z nowymi funkcjami.

Najnowsza przynosi kilka nowości, takich jak:

- wyświetlanie profilu wzniesienia dla tras rowerowych i pieszych. W teorii ma to pomagać w zaplanowaniu trasy z uwzględnieniem wzniesień, jednak wydaje mi się to tylko mało przydatnym bajerem. Spójrzcie zresztą sami:


- poprawiono widoczność wyników wyszukiwania;
- dodano kolejne hotele do wyszukiwarki i wyświetlany jest zakres cenowy - oczywiście nie dotyczy to wszystkich hoteli, w moim mieście żaden nie wyświetla cen. Choć mi ta opcja raczej się nie przydaje, to rozumiem cel wprowadzenia - deweloper musi na czymś zarabiać;
- usprawniony edytor map - dla tych, którzy lubią grzebać w OSM. Apeluję o rozsądek, przemyślcie dobrze każdą zmianę!
- przycisk wyszukiwania dostępny na ekranie podczas nawigacji. To najfajniejsza zmiana. Po uruchomieniu nawigacji możecie w każdej chwili nacisnąć przycisk lupki. Pojawi się wtedy pierścień z kilkoma ikonkami POI. Wybranie jednej spowoduje wyświetlenie wszystkich POI z danej kategorii znajdujących się w pobliżu waszej trasy. Wygląda to naprawdę ładnie i dobrze działa.


POI wyświetlają się w postaci niebieskich kropek. Przytrzymanie kropki wyświetla informację o miejscu i umożliwia rozpoczęcie nawigacji lub dodanie do ulubionych. Za tę nową funkcję duże brawa dla ekipy z Maps.me!


To co - do kolejnej aktualizacji?

PS. Piona za sympatyczne i dowcipne plansze informujące o nowościach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.