14 września 2016

Wyszukiwanie campingów na nawigacjach


Czy można zaplanować wszystkie noclegi podczas wakacyjnej objazdówki tak dużego kraju, jak Hiszpania czy Francja? Można, tylko czy nie lepiej zostawić sobie trochę miejsca na improwizację?

W tym roku byłem właśnie w Hiszpanii i podobnie jak rok temu (Włochy), miałem zarezerwowane dwa początkowe noclegi (spanie w Niemczech przy granicy francuskiej i 4 noce w Barcelonie). Później jechaliśmy już z żoną na czuja - oczywiście według pewnego planu, ale noclegi w postaci campingów wybieraliśmy dzień wcześniej. Z dostępem do internetu było krucho, a specjalnego pakietu na zagranicę nie wykupiłem (a można było! nauczka na przyszłość), trzeba było sobie radzić inaczej.

W tej sytuacji jedynym wyjściem było wyszukiwanie campingów na mapach w nawigacjach. Na poniższym filmie zobaczycie, jak posługiwać się nawigacjami iGo, TomTom Go, Magic Earth i Maps.me do wyszukiwania campingów.

Oczywiście w sklepie Google Play są specjalne apki poświęcone tej odmianie turystyki, ale zwykle trzeba za nie słono płacić i nie zawierają wszystkich campingów na terenie danego kraju. Wyszukiwanie, które pokazuję, sprawdza się - żaden z campingów, który w ten sposób znalazłem, nie okazał się "wtopą" - wszystkie istnieją i reprezentują ten sam zachodni standard.


Mogę więc i wam polecić ten sposób - jeśli lubicie spontanicznie zmienić trasę podróży i potrzebujecie szybko znaleźć miejsce na swój namiot czy kamper.

Udanych podróży!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.