16 maja 2017

Nowości w nawigacjach: TomTom Go, Magic Earth, Waze, MapFactor Navigator


Kilka nowinek ze świata nawigacji.

TomTom Go - nowy abonament

TomTom wprowadza miesięczny abonament w wysokości 24,99 zł. Drogo, ale w cenie mamy wszystkie mapy dostępne w aplikacji oraz traffic. Zła wiadomość też jest - TomTom wycofał najkorzystniejszy abonament 3-letni o wartości 189 zł. Szkoda...


Magic Earth z pełnym spolszczeniemPo wielu miesiącach poprawek wreszcie możemy cieszyć się pełnym, poprawnym tłumaczeniem wszystkich opcji menu Magic Earth. Program prezentuje się bardziej schludnie i przyjemniej się z niego korzysta. Spolszczenie zawdzięczamy jednemu z polskich użytkowników, forumowiczowi OpenStreet Map Forum. Dzięki za Twoją pracę!


W Waze możesz nagrać własne komendy głosowe


Społecznościowa nawigacja Waze ma od ostatniej aktualizacji wbudowaną opcję nagrywania własnych komend głosowych. Rejestrator komend znajduje się w zakładce "Dźwięk i głos" i jest bardzo prosty w obsłudze.

Przypomnijmy, że taką samą możliwość oferuje Sygic, ale wymaga zainstalowania dodatkowej aplikacji, z której eksportujemy nagrane komendy. Jak to zrobić, zobacz tutaj.


MapFactor Navigator w wersji 3.0 z traffikiem TomToma również na mapach OSM


Oprócz kilku innych, mniej spektakularnych, nowości nowa wersja MapFactora przynosi traffic HD dostarczany przez TomToma. Do tej pory korzystanie z informacji o ruchu było możliwe tylko po wybraniu płatnych map TomToma, teraz traffic działa również na darmowych mapach OSM w wybranych krajach. Usługa jest płatna i kosztuje:

1 miesiąc - 2 euro
3 miesiące - 4 euro
1 rok - 9 euro

Ceny całkiem przystępne, ale czy jakość tej usługi okaże się warta zapłacenia? Musicie sprawdzić sami.

2 komentarze:

  1. anthony30.5.17

    Nie rozumiem, dlaczego większość nawigacji korzystających z map OSM (m.in. Magic Earth, Navmii, Maps.me) nie ma możliwości wyszukiwania numerów w mniejszych miejscowościach, podczas gdy te adresy są na mapach OSM oraz w innych aplikacjach z nich korzystających (MapFactor, OsmAnd). Dużo jeżdżę po wioskach, dlatego taki Magic Earth to dla mnie nieużywalny bajer.

    OdpowiedzUsuń
  2. anthony w takim razie jaką darmową polecasz na te właśnie wioski???

    OdpowiedzUsuń

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.