6 stycznia 2016

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami - tylko Blix!


Nie oszukujmy się - nikt z nas nie jest obojętny na promocje. Czy nam się to podoba, czy nie, przeglądamy gazetki reklamowe i często wybieramy ten supermarket, który ma najlepsze promocje. A gdyby tak zebrać wszystkie promocje w jednej prostej aplikacji i mieć wszystkie gazetki zawsze pod ręką?

Przed wami Blix Gazetki Kupony!

Blix to polska aplikacja, której cel jest tylko jeden - dostarczyć nam jak najwięcej gazetek promocyjnych różnych sieci handlowych. Od tych największych, po mniej znane. Od hipermarketów, po sklepy odzieżowe.

Interfejs aplikacji jest banalnie prosty i składa się właściwie tylko z listy gazetek. Obok nazwy sklepu znajduje się jego logo. Po kliknięciu sklepu wchodzimy do kolejnego ekranu, gdzie mamy listę aktualnych gazetek z okresem, w którym jest ważna. Gazetki, których ważność minęła, znikają z aplikacji, co jest bardzo wygodne, bo zawsze mamy pewność, że przeglądamy bieżące promocje.

Nowe gazetki oznaczone są czerwoną ikonką New.

Po wybraniu gazetki przechodzimy do jej podglądu. Strony zmieniamy przesuwając palcem po ekranie. Możemy też powiększać strony dwoma palcami (pinch to zoom). Przeglądanie gazetek jest płynne i przyjemne. Na mojej Moto G praktycznie nie zdarzają się przycinki. Czasem strony chwilę się ładują - to już kwestia wydajności serwera.

Stronę gazetki możemy zapisać w pamięci telefonu. Niestety, nie ma możliwości zapisania całej gazetki, co uważam za spory minus. Czasem chciałoby się przejrzeć gazetki poza zasięgiem internetu. Bo musimy pamiętać, że do korzystania z programu niezbędne jest połączenie internetowe.

Możemy się też podzielić stroną gazetki ze znajomymi, załączając ją do wiadomości e-mail, dysku w chmurze czy publikując na Facebooku.

Fajnym rozwiązaniem jest to, że możemy podzielić gazetki na dwie grupy: te, które chcemy śledzić i te, które nas nie interesują. Zaznaczamy przy dalej gazetce opcję Powiadamiaj, a wtedy wszystkie te gazetki mamy dostępne na pierwszej liście. Pod nią dostępne są gazetki, których nie obserwujemy. W każdej chwili możemy to zmienić i dodać do obserwowanych kolejną gazetkę.

Od niedawna Blix oferuje wyszukiwarkę produktów. Jest ona na razie w fazie beta, ale już działa całkiem dobrze. Wpisujemy nazwę produktu, np. odkurzacz i już po chwili dostajemy listę gazetek, w których pojawia się to hasło. Po kliknięciu w gazetkę lądujemy od razu na tej stronie, gdzie znajduje się wskazany produkt. Bardzo fajna funkcja.

Blix to moim zdaniem najlepsza aplikacja tego typu. Działa bardzo płynnie, ma estetyczny wygląd. Nie jest przeładowana zbędnymi bajerami. Brakuje mi tylko możliwości wykupienia wersji bez banerów reklamowych - dałbym za taką wersję bez problemu do 7 zł. Może autor rozważy taki pomysł?

Demo:


Podsumowanie


Plusy:

  • czytelność i estetyka
  • płynność działania
  • aktualność
  • częste aktualizacje rozwojowe
  • świetna wyszukiwarka produktów


Minusy:

  • nie można zapisywać całych gazetek, tylko pojedyncze strony
  • nie da się wykupić wersji bez reklam


Ocena:

9/10
Niezbędnik każdego zakupoholika. I nie tylko - jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami, musisz to mieć.

Link do aplikacji w sklepie Google Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.