2 stycznia 2016

Prosty launcher dla niezaawansowanych użytkowników. ZenUI Launcher od Asusa


Nigdy nie byłem maniakiem launcherów. Kilka wypróbowałem i zniechęcony stopniem skomplikowania - odpuściłem. Niedawno trafiłem jednak na taki, który przypadł mi do gustu i zagościł na stałe w mojej Motce G.

Przedstawiam ZenUI Launcher.

Asus to znany producent sprzętu komputerowego, od pewnego czasu również własnej linii smartfonów z systemem Android. Było kwestią czasu, że ten producent zacznie inwestować we własne aplikacje, które będzie spinać jedna wizja artystyczna i funkcjonalna.

Podstawową cechą launchera od Asusa, który jest w pełni darmowy, jest prostota. Mimo tego efekty, jakie można osiągnąć, są satysfakcjonujące i mogą znacząco zmienić wygląd standardowego Lollipopa (na niższych wersjach Androida program nie działa).

Do panelu ustawień wchodzimy poprzez przeciągnięcie palcem z dołu ekranu do góry lub poprzez przytrzymanie palca na pulpicie.

Możliwości programu

Panel składa się z trzech rzędów okrągłych ikon:

  • aplikacje i widżety - przechodzimy do listy aplikacji i widżetów;
  • edycja ekranu - tu możemy zrobić całkiem sporo: dodać nowe ekrany, zminić ich kolejność, usunąć zbędne ekrany, ponadto zmieniamy rozmiar ikon i czcionki, kolor i font czcionki;
  • tapety - ustawianie tapet;
  • motywy - motywy dostępne w launcherze lub pobrane ze sklepu Google Play; instalacja jest banalnie prosta;
  • efekty przewijania - 8 różnych przejść na kolejne ekrany, np. wachlarz, wiatrak, akordeon;
  • zablokuj - opcja zablokowania wzorem wybranych aplikacji, a także ustawienia wykonania zdjęcia osobie, która wpisze zdefiniowaną liczbę razy zły kod/wzór;
  • preferencje - szereg ustawień launchera;
  • ustawienia systemu - przejście do ustawień Androida;
  • więcej - ocena aplikacji i FAQ.

Co jest dla mnie najfajniejszego w tym launcherze?

Oczywiście możliwość całkowitej zmiany ikon. Wystarczy pobrać nową paczkę ikon ze sklepu Google Play (polecam Devo - nie są tanie, ale warte swojej ceny), odczekać chwilę i system wygląda jak nowy.

Do tego długie godziny zabawy w zmianę fontu, jego koloru, ustawienia folderów. Launcher sam podpowiada jak pogrupować aplikacje na pulpicie, a zmiana nazwy folderu jest banalnie prosta.

Aplikacja pozwala też włączyć licznik nieprzeczytanych wiadomości przy odpowiednich aplikacjach, np. Gmailu czy Hangoutsach.

ZenUI Launcher ma własną wyszukiwarkę, którą można uruchamiać przeciągając palcem z góry w dół ekranu. Wyszukiwarka może używać silnika Google'a lub Yahoo.

Launcher ma jeszcze parę mniej lub bardziej przydatnych ustawień, ale ich odkrycie pozostawiam już wam.

Demo:Ocena:

8/10
Płynnie działający, łatwy w konfiguracji launcher dla tych, którzy szybko chcą zobaczyć efekt zmian.

Link do aplikacji w sklepie Google Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.