10 lutego 2016

Maps.me z trybem nocnej nawigacji


Producent Maps.me nie zwalnia tempa. Po miesiącu od ostatniej aktualizacji wprowadza kolejną nowość - tryb nocny, ułatwiający korzystanie z nawigacji w ciemności.


To oczywiście standard w każdej nawigacji, ale pamiętajmy, że program został stworzony jako mapa offline. Dopiero od pewnego czasu pojawiają się coraz bardziej zaawansowane opcje nawigacji, które sprawiają, że Maps.me coraz szybciej dogania konkurencję.

Aby ustawić tryb nocny lub automatyczny (wtedy ciemne kolory włączą się po zmroku), wchodzimy do ustawień > mapy > trybu nocnego.

Trzeba przyznać, że chłopaki potrafią zadbać o estetyczny wygląd swojej aplikacji. Dobór kolorów jest świetny, a mapa bardzo czytelna.

Już nie mogę się doczekać kolejnej aktualizacji!

6 komentarzy:

 1. Anonimowy16.4.16

  Świetne są Twoje artykuły. Wiele bym dał by się dowiedzieć w jaki sposób w Maps.me ustawić kilka - kilkanaście najczęściej odwiedzanych miejsc. Jak wybrać miejsca docelowe wpisując współrzędne? Jak zapamiętać te miejsca? Jadę w góry i nie mogę podać adresu np. parkingu znajdującego się w lesie. Jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cześć, dzięki za miłe słowa.
   jeśli chcesz zapamiętać miejsce na mapie, tapnij na ikonę np parkingu albo przytrzymaj palec na dowolnym miejscu na mapie aż z dołu wysunie się belka z trzema przyciskami:udostępnij, zakładka, trasa. kliknij zakładkę (gwiazdka), a dodasz punkt do ulubionych, łacznie z jego współrzędnymi. punkt znajdziesz na liście zakładek Moje miejsca (możesz też tworzyć nowe listy). po wybraniu punktu możesz od razu rozpocząć wyznaczanie trasy do niego.

   pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Anonimowy16.4.16

  Ot, jak dobrze jest mądrego posłuchać. Działa i to całkiem fajnie. Dziękuję za pomoc i życzę kolejnych bardzo pomocnych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 3. a,jak wybrać miejsca docelowe wpisując współrzędne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tez jestem ciekaw, chyba wcale.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy12.12.18

  jest taka opcja. Aby znaleźć współrzędne wpisujesz je w polu wyszukiwania. Przykład:
  75°45'69.45"N 95°23'90.56"E
  po czym dajesz wyszukaj

  OdpowiedzUsuń

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.