1 maja 2016

CycleDroid - rowerowa klasyka


Pewne rzeczy się nie starzeją, nawet w świecie Androida. Jeśli jeszcze nie znacie, poznajcie: przed wami najbardziej klasyczny z klasycznych liczników rowerowych CycleDroid.


CycleDroid, aplikacja autorstwa Michała Marschalla, jest obecna w sklepie Play od lat. I od lat się nie zmieniła. Zapomnijcie o material design! Ale to żadna wada. CycleDroid po prostu wciąż wygląda dobrze i robi to, czego od niego oczekujemy. I jest w pełni darmowy, choć jeśli chcesz docenić pracę autora, możesz wynagrodzić ją płacąc 5 zł. Warto to zrobić, lecz nawet jeśli się na to nie zdecydujesz, aplikacja będzie w pełni funkcjonalna.CycleDroida "odkurzam" zawsze gdy nastanie maj i zaczynam regularnie jeździć na rowerze. Bo ta aplikacja to nic innego, jak rozbudowany komputer rowerowy.

Obsługa aplikacji jest bajecznie prosta. Przed rozpoczęciem korzystania należy włączyć GPS, a potem tylko tapnąć znak "+" i rozpocząć nową wycieczkę. Domyślnie zapisze się ona z bieżącą datą w nazwie.

Podczas jazdy aplikacja wyświetla cztery identyczne ekrany podzielone na sześć okienek. W każdym z nich wyświetla się inny parametr, w sumie mamy 24 pola z danymi. Znajdziemy tu takie podstawowe informacje, jak prędkość aktualna, maksymalna, średnia, przejechany dystans, czas jazdy, wysokość nad poziomem morza.


Kolejne ekrany dostarczają bardziej szczegółowe dane, np. min. i maks. wysokość, aktualne nachylenie terenu, tempo netto i brutto, liczba spalonych kalorii i tłuszczu oraz zużytego tlenu. Te ostatnie informacje wyliczane są na podstawie płci, wieku i wagi użytkownika.

Po zakończonej wycieczce aplikacja może wyrysować trzy wykresy: prędkość/czas, prędkość/dystans, wysokość/dystans, a także wyświetlić trasę na mapie Google (wymagane połączenie z internetem), wyeksportować ślad do jednego z trzech formatów (csv, gpx, kml), udostępnić trasę na Facebooku (wymagana oficjalna aplikacja Facebooka zainstalowana na smartfonie).CycleDroid jest jak sprawdzony kompan w podróży. Nie zmienia się od lat, zawsze możesz na nim polegać.Ocena:

9/10

Link do aplikacji w sklepie Play

1 komentarz:

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.