10 czerwca 2017

Nawigacje, które zabieram w podróż do Francji

6 komentarzy:

 1. Anonimowy10.6.17

  Poleciłeś Magic Earth? Śledząc Cię od jakiegoś czasu zauważyłem ze ze w kolejnych materiałach i recenzjach dość negatywnie podchodziłeś do tej nawigacji, i w ostatnim filmie omawiając nawigacje nie wspomniałeś o niej. Czyżby poprawa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ME miała wzloty i sporo upadków, obecnie jest lepiej, uporządkowali parę spraw, dołożyli darmowy traffic, wyznaczanie tras jest coraz lepsze, no i aktualność map na wzorowym poziomie, więc jeśli miałbym wybrać między ME a MapFactorem, aby polecić coś z OSM osobie początkującej, to polecę ME - bo jest to program łatwiejszy w obsłudze, bardziej przyjazny, co ma duże znaczenie dla początkujących. Jednak nadal uważam, że nie można jej zaufać bezgranicznie i warto mieć coś markowego z mapami "pro" (czyli nie OSM).

   Usuń
  2. Anonimowy10.6.17

   Zaskoczyłeś mnie szczerze mówiąc, a jak z dokładnością map jeśli chodzi o adresy np. nr jakiegoś domu na wsi, bo z mojego doświadczenia wiem z MapFactor jest liderem w tej kwestii, ale dawno ME nie sprawdzałem. Myślisz ze ME sprawdził by się w roli mapy używanej na motocyklu?

   Usuń
  3. Co do motocykli, pytanie, czy jeździsz rekreacyjnie czy po prostu się przemieszczasz. Jeśli to pierwsze, to są specjalne nawigacje, np. Calimoto, które wytyczają specjalne trasy dla motocyklistów (nie szybkie, tylko widokowe). W TomTom Go możesz wybrać w ustawieniach "krętą trasę", która chyba jest odpowiednikiem widokowej.

   Usuń
 2. Dla mnie ten problem ma drugorzędne znaczenie, ponieważ często zaznaczam po prostu punkt na mapie - zwłaszcza jeśli chodzi o wsie i małe miejscowości. Poza tym w ME całkiem nieźle działa wyszukiwarka ogólna - znacznie lepiej działa niż krokowa (miasto-ulica-numer). Inne nawigacje też mają problem z wyszukiwaniem ulic na wioskach, np. mapy Here i TomToma często w ogóle nie mają wyrysowanych niektórych ulic, jakie są na OSM i jakoś da się z tym żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11.6.17

  super :) dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

  OdpowiedzUsuń

Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.